اختصاص قطعی خوابگاه به رتبه های ۱ تا ۹ کنکور سراسری

اختصاص قطعی خوابگاه به رتبه های ۱ تا ۹ کنکور سراسری

معاون دانشجویی،‌ فرهنگی_ اجتماعی دانشگاه تربیت مدرس گفت: امسال برای رتبه های ۱ تا ۹ کنکور سراسری تعهد خوابگاه بصورت قطعی داده شده است.

 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه تربیت مدرس، صادق دردایی با توضیحاتی درخصوص تخصیص خوابگاه های دانشجویی به دانشجویان ورودی ۱۴۰۱ اظهار داشت: دانشگاه تربیت مدرس با توجه به محدودیت ظرفیت خوابگاه ها در پردیس مرکزی و دانشکده کشاورزی و دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی (شهرستان نور) صرفا برای دانشجویان روزانه دارای رتبه های ۱ تا ۹ کنکور سراسری در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، تعهد کرده است که خوابگاه دانشجویی تأمین کند.

وی افزود: بسیاری از خوابگاه های دانشگاه تربیت مدرس در پردیس مرکزی یا در دانشکده های کشاورزی و منابع طبیعی و علوم دریایی واقع نشده اند و خارج از این محل ها هستند. همانطور که در دفترچه کنکور نیز نوشته شده است برای بقیه دانشجویان غیر بومی روزانه حائز شرایط خوابگاهی که رتبه های آنها ۱۰ و بالاتر هم هستند نیز به تناسب ظرفیت خالی خوابگاه ها بصورت تدریجی در طول نیمسال های اول و دوم خوابگاه تخصیص داده می شود.

معاون دانشجویی،‌ فرهنگی_ اجتماعی دانشگاه تربیت مدرس ادامه داد: در این خصوص لازم است دانشجویان با رجوع به سایت دانشگاه تربیت مدرس مراحل ثبت نام آموزشی خود را طی کنند و سپس دانشجویان غیر بومی روزانه بر اساس اطلاعیه های که این معاونت می دهد در زمان مقرر برای ثبت نام خوابگاه دانشجویی اقدام کنند. به نظر می‌رسد با تمهیداتی که از چهار ماه پیش برای فارغ التحصیل شدن و خروج دانشجویان سنواتی انجام شده است، هم اکنون ظرفیت مناسب خالی در خوابگاه های واقع در پردیس مرکزی و خارج از سایت مرکزی وجود دارد و درصد قابل توجه ای از تقاضاهای خوابگاهی اجابت خواهد شد و بقیه نیز با فارغ التحصیل شدن دانشجویان سنواتی و خالی شدن ظرفیت بیشتر خوابگاه ها، بصورت تدریجی اسکان داده خواهند شد.

دردایی با اشاره به اینکه روال کلی تخصیص خوابگاه همانند سال های گذشته است،‌ ادامه داد: یک تفاوت عمده شرایط امسال با سال های گذشته این است که امسال برای رتبه های ۱ تا ۹ کنکور سراسری تعهد خوابگاه بصورت قطعی داده شده است و تغییر دیگر نیز بر میگردد به اینکه بدلیل دوران کرونا برخی از دانشجویان هنوز فارغ التحصیل نشده اند و لذا ظرفیت خالی خوابگاه ها در امسال قدری کمتر از سال های قبل است. البته همکاران من در معاونت دانشجویی از چهار ماه پیش تمام تلاش خود را انجام دادند تا حداکثر ظرفیت ممکن خالی گردد و خوابگاه ها برای دانشجویان ورودی سال ۱۴۰۱ قابل تخصیص باشد. در حال حاضر به غیر از تعداد محدودی خوابگاه، بقیه خوابگاه ها ظرفیت خالی نسبی مناسبی دارند و فکر میکنیم درصد قابل توجهی از تقاضاهای خوابگاه دانشجویی تخصیص داده خواهد شد و برای بقیه نیز بتدریج با خالی شدن ظرفیت خوابگاه ها تخصیص می گردد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا متقاضیان برای ثبت نام و مشخص شدن خوابگاه باید حضورا به دانشگاه و معاونت دانشجویی رجوع کنند، خاطر نشان ساخت: اصلا نیازی به حضور فیزیکی نیست و تمام مراحل ثبت نام و تخصیص خوابگاه بصورت مجازی و از طریق سایت دانشگاه انجام خواهد شد و دانشجویان قبل از شروع سال تحصیلی بصورت دقیق از محل خوابگاه خود از طریق سایت دانشگاه مطلع خواهند شد.

شاید شما هم دوست داشته باشید

بدون دیدگاه

پاسخ دهید